Ķermeņa kopšanai
Līdzekļi no dabas izejvielām

Ādas un ķermeņa kopšanai

Līdzekļus lieto brūču un ievainojumu gadījumā, noberzumu, apsaldējumu un apdegumu gadījumos. Tie dezinficē brūci, pasargājot no netīrumiem un mikrobiem. Piemīt antiseptiskas un pretiekaisuma īpašības; tas mazina rētu veidošanās iespēju. 

KAKAO satur lielu daudzumu hroma. Šī mikroelementa svarīgākā bioloģiskā nozīme ir ogļhidrātu apmaiņas procesa un glikozes līmeņa asinīs regulēšanā.

Tas normalizē šūnu membrānu caurlaidību glikozei un funkcionē kopā ar insulīnu, tādēļ nepieciešams cukura diabēta slimniekiem (pirmām kārtām II tipa slimniekiem), jo šiem slimniekiem tā līmenis asinīs ir pazemināts.

Bez tam hroma nepietiekamība kavē augšanu, izraisa nervu darbības traucējumus, pazemina spermatozoīdu spēju apaugļot.

Par tā trūkumu organismā liecina slikti dzīstošas brūces, matu izkrišana, atmiņas pasliktināšanās, pazemināta uzmanība. Tiek nomākti spermatoģenēzes procesi. Sākot lietot kakao eļļu, seksuālās dzīves uzlabošanās ir acīm redzama.

Dzīvais kakao sekmē apetītes pazemināšanos, kakao eļļai piemīt spēja šķīdināt šūnās esošos liekos taukus un izvadīt tos no organisma.

DZELZS. Kakao ir viens no augu valsts līderiem dzelzs satura ziņā. Kā liecina pasaules veselības organizāciju dati, katram piektajam planētas iedzīvotājam organismā trūkst dzelzs. Pastāvīgā nespēka sajūta, nogurdināmība, depresija, galvas sāpes, sausa āda, nagu lūšana un problēmas ar matiem – visi šie simptomi liecina par dzelzs deficītu. Taču tās nav tikai kosmētiskas problēmas. Daudzi pētījumi norāda, ka dzelzs deficītam ir saistība ar onkoloģisko saslimšanu biežumu.

KLIŅĢERĪTE. Medicīnā galvenokārt izmanto kliņģerīšu antiseptiskās, antifungicīdās un antibakteriālās īpašības. Kliņģerītes lieto dažādu ādas iekaisumu, brūču, apdegumu, apsaldējuma čūlu un kukaiņu kodumu apstrādei. Tinktūru un uzlējumus izmanto arī grūti dzīstošu čūlu, ēdes, furunkulozes un citu ādas slimību ārstēšanai, mutes dobuma un kakla skalošanai smaganu vai gļotādas iekaisuma, stomatīta un angīnas gadījumā.

NĪMA EĻĻA – spēcīgs antiseptisks, pretsēnīšu un pretiekaisuma līdzeklis, tam ir antibakteriālas un brūces dziedējošas īpašības. Eļļa ir ļoti efektīva, ārstējot dažādas ādas slimības, ir spēcīgs ādu mitrinošs un balinošs līdzeklis. Nīma eļļa attīra asinis, to izmanto kā dabīgu dzimstības kontroles līdzekli bez blakusparādībām, efektīvu matu stiprināšanas un atjaunošanas līdzekli, kā arī līdzekli pret blaugznām un plikpaurību.

STRUTENE. Magoņu dzimtas indīgs daudzgadīgs lakstaugs ar dzeltenu piensulu. Aug bieži sētmalēs, dārzos, krūmājos. Ievāc augu virszemes daļas ziedēšanas laikā (no maija - septembrim). Lieto svaigu vai žāvē siltumā (50-60°). Var uzgabāt 3 gadus. Droga satur alkaloīdus helidonīnu, homohelidonīnu, heleritrīnu, sangvinarīnu, berberīnu, protopīnu, ēterisko eļļu, karotīnu un С vitamīnu, flavonoīdus, saponīnus; tai ir baktericidāla iedarbība. Gatavo uzlējumu un tinktūru; lieto iekšķīgi kuņģa, aknu un žultspūšļa slimību, podagras gadījumā. Ārīgi lieto lakstu novārījumu peldēm pret skrofulozi, ekzēmu, ziedi - pret ādas tuberkolozes, sulu - pret kārpām, čūlām, polipiem. Nepareizi lietoti strutenes preparāti izraisa vemšanu, kolikas, caureju. Labs insekticīds.
0
SIA Poliuretāns
PVN, Reģ. Nr. LV40103526657
PVD Nr. 074429
Jur. adrese: Miera iela 71 - 18, Rīga, LV - 1013
tel: (+371) 23996858
e-pasts: birojs(et)poliuretans.lv

2017-2019

 .